JAKI MIÓD WYBRAĆ

  • Warto wiedzieć, jaki wybrać miód.

O tym, że miód jest doskonałym lekarstwem nie trzeba nikogo  przekonywać.  Nie każdy jednak wie, że dzieci do lat 3 nie powinny spożywać tego słodkiego specyfiku a jedzenie miodu bez umiaru może być szkodliwe. Leczenie miodem np. alergii powinno odbywać się pod nadzorem lekarza.

  • Jaki miód  na jakie schorzenia ?

Alergie, katar sienny ? miód wielokwiatowy, pochodzący z nektaru różnych kwiatów. Najlepiej z okolic zamieszkania osoby z alergią.
Nadkwasota żołądka, zaburzenia przewodu pokarmowego, nerek i dróg moczowych ? miód akacjowy.
Przeziębienia, stany niepokoju ? miód lipowy. Działa uspakajająco i antyseptycznie.
Schorzenia  na tle miażdżycowym, dieta antynowotworowa ? miód gryczany. Zawiera znaczną ilość magnezu, polecany na zrastanie się kości po złamaniach.
Choroby żołądka, zaburzenia trawienia, choroby jelit, nerek i dróg moczowych oraz choroby wątroby ? miód mniszkowy.
Schorzenia oskrzeli, zatok, kaszel, przeziębienie ? miód malinowy. Działa rozgrzewająco i kojąco. Skuteczny w stanach osłabienia.
Schorzenia mięśnia sercowego ? miód rzepakowy.
Zaburzenia dróg moczowych i gruczołu krokowego (prostaty) ? miód wrzosowy. Profilaktycznie zalecany panom po trzydziestce.
Schorzenia górnych dróg oddechowych ? miód  spadziowy z drzew liściastych.
Anemia, rekonwalescenci po ciężkich chorobach, operacjach, nerwice serca, miażdżyca, przeziębienie. Choroby układu oddechowego, zaparcia ? miód spadziowy z drzew iglastych. Posiada właściwości antyseptyczne.
Przewlekłe stany zapalne nerek, moczopędny, przeciwzapalny ? miód bławatkowy.