Będę mieć dziecko

  Mimo tego to nie czarodziejski środek, który od ręki zlikwiduje nasze dolegliwości ale warto spróbować. Jak wszystko, także drożdże należy używać z umiarem i zgodnie z określoną procedurą.  Przede wszystkim świeże drożdże mogą być używane tylko do  przyrządzenia maseczek polecanych dla cer tłustych i trądzikowych oraz do kąpieli wspomagających  leczenie chorób skórnych (egzemy, łuszczycy itp.). Nie należy jeść surowych drożdży! 

Kuracje drożdżowe przeprowadza się przyrządzając specjalne napoje wzmacniające. Najprościej  zalać 5 dag drożdży wrzątkiem mleka lub wody, dodać łyżeczkę miodu. Gdy napój trochę przestygnie, pić przed snem przez dwa tygodnie. Potem należy zrobić  kilkanaście dni przerwy i kurację powtórzyć.
Spożywanie drożdży w postaci napoju wskazane jest nie tylko osobom w podeszłym wieku jako środek wzmacniający siły witalne i cały system nerwowy ale także osobom cierpiącym na miażdżycę, zaburzenia pamięci. Drożdże pomagają w leczeniu  trądziku i łojotoku, anemii a nawet przerostu gruczołu krokowego u mężczyzn po pięćdziesiątce. Kąpiel drożdżowa jest natomiast znakomitym zabiegiem wspomagającym leczenie chorób skórnych, łagodzi dolegliwości tych chorób a także porażenia nerwów, paraliżu powylewowego, choroby Parkinsona czy stwardnienia rozsianego.
Najwygodniej jest stosować gotowe tabletki ze sprasowanych drożdży, które można  kupić w aptece.