DROŻDŻOWA KURACJA

Zwykłe drożdże piwne mogą okazać się dla osób z cukrzycą i walczących z otyłością niebywałym wybawieniem. Zawarty w nich chrom zmniejsza apetyt na słodycze i jest potrzebny do właściwej pracy trzustki. Współdziała ściśle z insuliną i ułatwia wychwytywanie glukozy przez komórki oraz jej przemianę. W przypadku braku tego składnika w organizmie, działanie insuliny jest poważnie upośledzone. 

Wraz z wiekiem zawartość chromu w tkankach człowieka obniża się, a ma to związek z upośledzeniem przemiany węglowodanów. Trzeba  regularnie dostarczać organizmowi stosowne ilości chromu. Można to czynić włączając do codziennego menu produkty zawierające najwięcej tego pierwiastka: drożdże piwne, czarny pieprz, wątroba i pieczywo razowe.

 Drożdże są wyjątkowo cennym produktem dostarczającym wiele witamin  oraz mikroelementów niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu. Bogate są w sód, potas, zawierają witaminy B1, B2, B6,  a także wapń, magnez, fosfor, żelazo, mangan, cynk i chrom.


  Mimo tego to nie czarodziejski środek, który od ręki zlikwiduje nasze dolegliwości ale warto spróbować. Jak wszystko, także drożdże należy używać z umiarem i zgodnie z określoną procedurą.  Przede wszystkim świeże drożdże mogą być używane tylko do  przyrządzenia maseczek polecanych dla cer tłustych i trądzikowych oraz do kąpieli wspomagających  leczenie chorób skórnych (egzemy, łuszczycy itp.). Nie należy jeść surowych drożdży! 

Kuracje drożdżowe przeprowadza się przyrządzając specjalne napoje wzmacniające. Najprościej  zalać 5 dag drożdży wrzątkiem mleka lub wody, dodać łyżeczkę miodu. Gdy napój trochę przestygnie, pić przed snem przez dwa tygodnie. Potem należy zrobić  kilkanaście dni przerwy i kurację powtórzyć.
Spożywanie drożdży w postaci napoju wskazane jest nie tylko osobom w podeszłym wieku jako środek wzmacniający siły witalne i cały system nerwowy ale także osobom cierpiącym na miażdżycę, zaburzenia pamięci. Drożdże pomagają w leczeniu  trądziku i łojotoku, anemii a nawet przerostu gruczołu krokowego u mężczyzn po pięćdziesiątce. Kąpiel drożdżowa jest natomiast znakomitym zabiegiem wspomagającym leczenie chorób skórnych, łagodzi dolegliwości tych chorób a także porażenia nerwów, paraliżu powylewowego, choroby Parkinsona czy stwardnienia rozsianego.
Najwygodniej jest stosować gotowe tabletki ze sprasowanych drożdży, które można  kupić w aptece.